Sajó Attila, a Don Bosco Sportcsarnok megbízott igazgatója, kulturális menedzser mutatta be Andrásiné Palkó Ágnest és alkotásait 2018 első kiállítás megnyitóján, január 10-én.
Andrásiné Palkó Ágnes 30 évig élt Kazincbarcikán, 10 éve Tardonán lakik családjával, férjével és két fiával. Nagyobb gyermeke, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulója.
20 évig a Kazincbarcikai Izsó Miklós Képzőművészeti Kör tagja, rendszeres kiállítója. Pályája elején a Kazincbarcikai Május 1. Úti Általános Iskolában volt rajztanár.
12 éve Sajószentpéteren a Kossuth Lajos Általános Iskolában tanít. Itt a Sajószentpéteri Német Kisebbség kiállításainak rendszeres kiállítója. Hercegkúton, Rakamazon, Rátkán, Kazincbarcikán, Sajószentpéteren, Szerencsen, Szendrőben volt már velük csoportos kiállítása. 2017-ben csoportos kiállításokon szerepelt munkáival Budaörsön a Zichy Major Metszéspontok c. kiállításán, Sárospatakon a Prep’art tárlaton, a Magyarországi Németek Házában Budapesten, Miskolcon, a Megyeházán, majd újra Sárospatakon a Művelődési Házban.
Az Izsó Kör szellemiségét meghatározó Szerdahelyi Sándor festőművészt, a Gimnázium korábbi tanárát mesterének tekinti, mint pedagógiai, és mint alkotói szemléletét tekintve.
Pedagógiai munkája és családanyai feladatai mellett szorít időt az alkotásra.
Mottója:
„Vannak ezek – a pillanatok, amiket az emlékezet – később óhatatlanul
kirostál.” (Varró Dániel)
Pillanat- Vázlatok című kiállításán többnyire akvarellek, pittkréta rajzok, és néhány olajkép tekinthető meg. A kiállítás címe a gyorsan rögzíthető, ezért ehhez alkalmazkodó technikákra utal, melyek a gyors rögzítésen túl a frissesség megőrzését is jelenti a látványban. A pillanat megragadása adódhat a témából, valamint az élmény képpé formálva nagyobb jelentőséget kap, bevésődik, félve hogy feledésbe merül, tartósítjuk a pillanatot. Témáit közvetlen környezetében, személyes élményeiben találja meg.
Tanulmányait Szentesen, Sárospatakon, Miskolcon, Kaposváron, és legutóbb Budapesten a Moholy- Nagy Művészeti Egyetemen vizuális kommunikáció szakon végezte.
Pedagógiai munkájában az élményszerű, technikában, anyagban változatos gyakorlat jellemzi, igyekszik a vizuális kommunikáció területén érzékeny, fogékony, alkotó gyermekek nevelésére, egy-egy vizuális probléma gyakorlatias megközelítésére, a mai gyermek számára alapvető eszközök használatával érthetőbbé, elérhetőbbé tenni a vizuális területeket minél szélesebb körben. Fontosnak tartja a valódi műalkotásokkal való találkozást, a tanulók múzeumi programokban való részvételét, az ezzel kapcsolatos pedagógiai, szervező tevékenységet, a tehetséges gyermekek fejlesztését – mondta magáról.
Sok szép, alkotó, nevelő pillanatot kívánunk még Andrásiné Palkó Ágnesnek!
Bukodiné Sólyom Ilona
[flagallery gid=353 name=”Gallery”]