Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Ez volt az első gondolatom, amikor először megláttam Wanhua BorsodChem Zrt. óriási logóján a kínai feliratot. Nem is gondoltam, hogy egyszer lehetőség nyílik arra, hogy a kínai ne legyen kínai.

A Miskolci Egyetemen működő Konfuciusz Intézet jóvoltából lehetőség nyílt arra, hogy a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai kínai nyelvtanfolyamon vegyenek részt. Az őszi szünet előtti utolsó tanítási napon dr. Kuttor Dániel, a miskolci Konfuciusz Intézet igazgatója látogatott el iskolánkba, hogy találkozzon azokkal a lelkes diákokkal, akik szeretnék kihasználni a kínálkozó lehetőséget. Elkísérte őt Prof. Dr. Liu Jie a Konfuciusz Intézet kínai igazgatója és a nyelvtanfolyamot tartó tanárok.

Iskolánk és a diákok is jó benyomást keltettek a vendégekben. Igazán lelkes kis csapat gyűlt össze, akik jártasak az angol nyelvben, hiszen ez lesz a közvetítő nyelv. Rögtönzött óra keretében összegyűjtöttük a kínai kultúrával kapcsolatos tudásunk morzsáit. Mindenkinek van valami apró ismerete a kínai történelemről és kultúráról. Kínával kapcsolatban szinte mindenkinek először Peking és a kínai Nagy Fal jut eszébe, kisebb gondolkodás után pedig a porcelán, iránytű, ópium és az agyaghadsereg. Szinte semmit nem tudtunk a kínai zenéről, hangszerekről és táncról. Egy kisfilm segítségével tettünk rögtönzött utazást ezen a téren.

Az együttműködés nagyon ígéretesnek tűnik. A legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó diákoknak valószínű lehetőségük lesz arra is, hogy Kínába látogassanak. Izgalommal várjuk az őszi szünet utáni első órát, hogy egy kis lépéssel közelebb kerüljünk a kínai írásjegyek megismeréséhez.

 Bárdos-Dorkó Ágnes

 a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanára

admin On november - 5 - 2018

Categories

Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Barcika_csillagai_kiemelt

Barcika csillagai 20

A 2018. november 13-án megtartott „Barcika csillagai” városi ünnepségen a ...

NL_fiz_kiemelt

Nagy László Fizika

V e r s e n y f e l ...

palyaorientacios_nap_kiemelt

Pályaorientációs

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium pályaorientációs napjának programterve, 2018. december ...

Energiahatekonysag_kiemelt

Energianagykövet a

2018. augusztusában a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) pályázatot ...

Rendfonok_talalkoz_kiemelt

A rendfőnök atya t

Budapest, 2018. november 3. Don Ángel Fernández Artime rendfőnök atya 2018. ...