Eger városáról először a vár és az egri védők hősiessége jut eszünkbe. Aztán tovább gondolkozva eszünkbe jut, hogy a város az egyház, illetve egyeteme révén, a diákélet fontos központja.
2019. február 7-én gimnáziumunk lelkes csoportja kísérelte meg az Eszterházy Károly Egyetem falain belül megmutatni, hogy nemcsak a múltban, de a jelenben is vannak küzdők, akik kemény munkával és kitartással ott lehetnek a győztesek között.
Az Eszterházy Károly Egyetem Tehetségútlevél a felsőoktatásba címmel pályázatot hirdetett középiskolásoknak azzal a céllal, hogy a középiskolásokat a kutatás és az alkotómunka irányába ösztönözze. Balla Blanka 10.D osztályos tanulónk zenei produkció kategóriában, Ugrai Franciska 11.A osztályos tanulónk vallási turizmus kategóriában pályázott. Mindkét pályázat lehetőséget kapott a bemutatásra.
A zenei produkciót „Mi így énekelünk” címmel kórusunk mutatta be.
A téma a zenetörténeti korszakok egy-egy pici gyöngyszemének a bemutatása 15 percben. A népdaltól kiindulva minden zenei korból hallhatott a közönség egy pici ízelítőt. A csodálatosan szép éneklést Szlanyina Tímea 12.A osztályos tanulónk zongorakísérete, Svéd Mátyás hegedűjátéka, és Tóth Péter testvér gitárjátéka művészien támogatta.
Ugrai Franciska, aki tagja a kórusnak is, római jutalomutazásáról írt történetet mutatta be csodálatos poszter kíséretében.
A zsűri értékelése alapján az énekkar a 2. helyezést és egy több kamerás DVD felvétel elkészítését nyerte, valamint a pályaművek bekerülnek a 2019-es tehetségútlevél évkönyvbe és így megmaradnak az utókor számára is.
Nagyszerű élményteli nap volt mindannyiunk számára. A líceum csodálatos termeiben járhattunk, és lenyűgöző állófogadáson cserélhettünk tapasztalatot a többi pályázóval.
Mindenkinek ajánlom, hogy a jövőben próbálja ki magát egy ilyen megmérettetésen!
Molnárné Marczis Erzsébet
kórusvezető, igazgatóhelyettes
[flagallery gid=393 name=”Gallery”]