2019. december 4-én nyitotta meg Kövesdi Tibor Galériánkban Mufics István kiállítását, miután Tokárné Bányai Mariann igazgató helyettes asszony köszöntötte az érdeklődőket, és Biri – Hasulyó Károly hetedik osztályos tanulónk, előadta zongorára írt műsorát.
Mufics István 1978–ban Kazincbarcikán született. Mindig szeretett rajzolni.
1991- től a kazincbarcikai Izsó Miklós Képzőművészeti Kör tagja, ahol a minden évben nyíló közös kiállításokon részt vesz grafikákkal, festményekkel illetve ötvösművészeti alkotásokkal. 2007–től tagja a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezetének.
1997-ben a Gábor Áron Szakközépiskola Képző- és Iparművészeti tagozatán ötvös-fémműves szakon érettségi bizonyítványt, illetve technikusi képesítést kapott. Majd a Pályakezdő Fiatalok Esély Alapítvány Szakközépiskolájában tűzzománc és dísztárgykészítő szakmát, a Magyar Nemzeti Múzeum keretei között középfokú Műtárgyvédelmi Asszisztensi szakképesítést szerzett.
1999-2000-ben a Néprajzi Múzeum szerződéses megbízatású fémrestaurátor állás betöltése várta. 2000-2011– ben főstátuszú fémrestaurátori állása lett.
2005-2008 A soproni Nyugatmagyarországi-Egyetem főiskolai tagozaton Ötvös Szakoktatói diploma szerez.
1991-től 2010-ig rendszeresen vesz részt Csoportos kiállításokon Izsó Miklós Képzőművészeti Körrel, Kazincbarcikán. Miskolcon a vizsgamunkák kiállításán láthatták munkáit.
2009– 2010-2011-ben részt vett a Napfényes fesztiváli kiállításon, Budapest Petőfi Sportcsarnokban.
2009-ben a Centenáriumi Antropozófiai találkozón, művészeti kiállításon vett részt, Budapesten.
2009-ben a “Kunst zur Ehre Gottes” című kiállítása volt Gelsenkirhen-ben, Németországban.
Egyéni kiállítása 2007–ben Nagyvenyimi Művelődési Házban volt, és most nálunk láthatjuk munkáit, melyek rendhagyóak.
2000-től rendszeresen vannak projektjei. Ezek mind az ötvösségéhez kapcsolódó munkák, megrendelések. Az ötvösséghez tartozik, a pontosság, precizitás, finom kéz és komoly szemmunka. Egy ötvösművész kiállítását láthatják a Gimi Galériában, de csak egy munkáját láthatjuk, mely az ötvösségre utal.
A kiállítótérben, élénkszínekben pompázó festmények láthatók. Könnyed látomások szellemszerű, árnyékszerű figurákkal. A művész felszabadult, rejtett énjét látjuk. Az összemosódott tiszta színek, és az előbukkanó alakok nagy hatással vannak a festményeket tanulmányozókra. A képek elgondolkodtatók, sejtelmesek. Diákjaink örömmel fogadták.
[flagallery gid=417 name=”Gallery”]