Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

2017. december 8-án a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium két tanulójának és egy tanárának lehetősége nyílt részt venni a Magyar Tudományos Akadémia és a Budapesti Műszaki Egyetem által közösen szervezett, immár hatodik alkalommal megrendezésre kerülő „Az ember alkotta anyag – a XXI. század anyaga” című előadás-sorozaton.

Iskolánkból a tanárokat Szilágyi Anikó tanárnő, a diákokat Kosiczki Árpád (11. A) és Polonkai Ádám (12. A) képviselték. A rendezvény központi témája az Ipar 4.0; a digitalizáció, az automatizálás és a robotizáció voltak. A rendezvény célja idén is továbbtanulás előtt álló középiskolás diákok magyar műanyagiparral, annak fejlődési irányaival és társadalomban betöltött szerepével való megismertetése volt.

A Műanyag-nap keretein belül négy, a műanyagiparhoz szorosan kapcsolódó, mégis szerteágazó témájú, fiatalok számára is közérthető rövid előadást hallgathattunk meg, úgymint: Az okos eszközök és az internet, Ember-robot kapcsolat, Önvezető autók, illetve A műanyag termékek gyártása a prototípustól a késztermékig. Az előadások alatt a hallgatóságnak több kérdésre is szavazással kellett választ adnia, ami interaktívvá és lebilincselővé varázsolta azokat. Az előadás-sorozaton kívül lehetőségünk nyílt különböző high-tech termékek megtekintésére és kipróbálására is: láttunk apróbb robotokat, virtuális valóság-szemüvegeket és háromdimenziós nyomtatókat is.

Személy szerint óriási megtiszteltetésnek tartom, hogy a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium közreműködésével nemcsak eljuthattam a magyar tudományos élet majd’ kétszáz éves központjába, de azt egy ilyen kiemelkedően magas színvonalú rendezvény keretein belül tehettem meg.

Polonkai Ádám 12. A

admin On december - 13 - 2017

Categories

Hírek

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
slampoetry_kb_kiemelt

Fiatalság, történ

Június 14-én, csütörtökön este 19 órától került megrendezésre a „Slam ...

Aranydiploma 2018-ba

Kiss László magyar-történelem szakos középiskolai tanár, iskolánk aranydiplomás pedagógusa   Kiss László tanár ...

ped_nap_kiemelt

Polgármesteri dics

Örömmel értesítjük a kollégákat, a tanítványokat, a szülőket, hogy Schottnerné Szabó ...

erseki_tanevzaro_2018_kiemelt

Érseki tanévzáró

2018. június 12-én tanévzáró szentmisére hívta Ternyák Csaba érsek atya ...

rg-diakolimpia_kiemelt

Egy álom teljesült

... azzal, hogy a Ritmikus Gimnasztika diákolimpiai döntő Kazincbarcikán került ...