Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

A program indulása: 2018. január 31.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Alapítványa 20.000.000.- Ft összegű támogatásban részesült a „Menő menzák az iskolában – egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok” című pályázaton az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program EFOP-1.8.5.-17-2017-00134 azonosító számon. A pályázat megvalósítására 2018 végéig kerül sor, célcsoportját a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulói képezik. A projekt során különböző tevékenységek, szolgáltatások, rendezvények előadások fogják népszerűsíteni az egészségformáló életmódot tanulóink és dolgozóink és a gimnáziumunkban étkezők számára.

1.)    Ismeretterjesztő programok az egészséges táplálkozás jegyében

A programban dietetikus szakember méri fel a tanulók egészségi állapotát és ennek megfelelően egyénre szabott írásos táplálkozási ajánlással látja el őket.

2.)    A tanulók egészséges táplálkozással kapcsolatos ismereteinek bővítése, egészségkultúrájuk fejlesztése az alábbi módszerekkel

a) 2018 tavaszától iskolai tankertet alakítunk ki és működtetünk az iskola udvarán.

b) Hamarosan tankonyhát hozunk létre, amelyben egyszerre egy-egy osztály vesz részt az ismeretterjesztő és szemléletformáló célokat megvalósító foglalkozásokon.

c) A szemléletformálást segítő ismeret- terjesztő foglalkozásokat szervezünk, amelyek részeként mintaétrendek, speciális étrendek összeállítása, a konyhai eszközök biztonságos használatának elsajátítása, ételek tápanyagtartalmának kiszámítása, táplálkozással összefüggő betegségek ismertetése kerül sorra.

3.)    Szemléletformálás az egészséges táplálkozás, életmód népszerűsítése

a) Az év során három alkalommal egészségnapot szervezünk, az elsőt 2018. január 31-én, a másik kettőt pedig ősszel. Közösségformáló, diákokat megmozgató egészségformáló iskolai rendezvényeket szervezünk, amelyek keretein belül egy egésznapos Tisza-tavi biciklitúrát, főzőversenyt, rajzversenyt is tervezünk.

b) Gyümölcssarkot fogunk működtetni az iskolai menzán.

c) Szeretnénk ráirányítani diákjaink figyelmét a tiszta ivóvíz fogyasztásának egészséges voltára, ennek részeként az iskolában hat ivókút kialakítása kezdődött meg.

Bízunk benne, hogy Alapítványunk sikeres pályázata eredményeként az amúgy is kiváló menzánk még „menőbbé” válik, biztosítva ezzel diákjaink, pedagógusaink és dolgozóink számára az egészséges táplálkozáshoz szükséges optimális körülményeket.

 

Petróczi Gábor igazgató

Sáfrányos Józsefné gazdaságvezető

admin On január - 4 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Sinhatas_kiemelt

S-z-inhatás a Gimi

2018. szeptember 25-én Sin Gergő, a művész fia nyitotta meg ...

Tanc_drama_kiemelt

Tánc és dráma 201

Játék és vidámság 2018. szeptember 12-14. között lezajlott a tizedik évfolyamosok ...

diaknapok_kiemelt

Diáknapok 2018, kam

Kampány videók 11.A osztály:   11.B osztály:   11.C osztály:   11.D osztály:

sitabor_kiemelt

Sítábor 2019

A megjelenítéshez engedélyezni kell az adobe flash player-t siplakat_2019 Letölthető:  Sítábor plakát

utazni_jooo_kiemelt

Utazni jóóóó!

2018. szeptember 22. A Szalézi Diáksport Egyesület Turisztikai Szakosztálya hosszú évek ...