Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Egészséges ételeket készítettek a Szalézi Gimnázium diákjai

a Menő menza programban

 

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium idén az Európai Unió és Magyarország Kormánya által támogatott Széchenyi 2020 program keretein belül pályázatot nyert a Menő menzák az iskolában – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő program által.

A program elsődleges célja az egészséges táplálkozáshoz szükséges ismeretek bővítése, elsajátítása a diákok számára. Mindez számos lehetőséget nyújt iskolánk számára, többek között 2018. március 13-án diákjaink három szakköri foglalkozás keretében megismerkedhettek az egészséges étkezés elméleti alapjaival. Kunné Nagy Andrea élelmezésvezetőnk számos információval látta el a diákokat a tápanyagok megfelelő megválogatásával kapcsolatban, felhívta a figyelmet a testedzés fontosságára, mindezzel az egészségtudatos életre nevelést elősegítve náluk.

Az elméleti tudás átadása után a gyakorlatban is kipróbálhatták magukat a gyerekek. Minden csoport egy egészséges ételt készített el, így gyümölcssalátát, káposztás savanyúságot és almás-zelleres salátát. Nagy izgalommal láttak neki a feladatuknak, bár alighanem volt egy-két olyan, aki még nem sokszor használta a kést hámozásra. De ezt is megoldotta a konyhai személyzet, hiszen a vadonatúj aprító és daraboló gépek segítségével pillanatok alatt készen voltak a finom és legfőképpen egészséges ételek; sőt néhány pillanat alatt el is fogytak, természetesen.

Bízunk benne, hogy a pályázat még számos érdekes programot nyújt majd számunkra azzal, hogy egyre több osztály élheti meg az egészséges ételek készítésének izgalmait!

 

Vassné Szokircsák Diána

tanár, Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

[flagallery gid=363 name=”Gallery” skin=default_old]

admin On március - 19 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Gimnáziumi fórum
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Gimnáziumi fórum
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
 • Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban:
  Kattintson a képre ! Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

A sagim.hu oldal nyu

Kedves Látogató! A sagim.hu oldal a továbbiakban nem frissül, kérjük, látogasson ...

Menzások, figyelem!

A következő árváltozás lép életbe a tanév első napjától (09.01.): ...

Menzások, figyelem!

A szeptemberi étlap már elérhető. A mai naptól augusztus 25. ...

Javító-, osztályo

A javító-, különbözeti-, és osztályozóvizsgák (ez utóbbi csak az egyéni ...

Ságváris Öregdiá

Már csak két hét, és itt a nagy nap. Íme, ...