Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Péntek délután van, már csak néhányan vagyunk a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium folyosóján. Két lányra leszek figyelmes, akik tanácstalanul állnak a héten érkezett, színes szelektív hulladékgyűjtők előtt. Egy alumíniumfóliából gyúrt gombócot szorongat egyikük, láthatólag bizonytalan, nem tudja, melyik gyűjtőláda lenne megfelelő a kidobására. Csatlakozom a lázas tanácskozáshoz, majd a rövid megbeszélést követően döntünk, és elégedetten hagyjuk el a folyosót.

Örömmel jelenthetem, hogy a múlt héten megérkeztek új, szelektív hulladékgyűjtőink az iskolába.

Minden folyosón három pompázik belőlük, és arra vannak hivatva, hogy az elmélet (amit tanítunk) és a gyakorlat (amit az elmélettel összhangban végzünk) összekapcsolásával tegyünk egy újabb lépést a környezetvédelem terén. Az iskolában eddig is volt  szelektív konténer az udvaron, mostantól kezdve pedig a folyosókon elhelyezett szelektív kukák segítik a tudatos szemétgyűjtést. Az új szemetesek tetszetősek, és hasznosságuk mellett erősítik majd azt a szemléletet, ami egyre inkább jellemzi városunkat is.

Nemrégiben soproni rokonaink látogattak ide, és elmondták, hogy első benyomásuk és meglepetésük a város rendezettsége, tisztasága volt. Mi is érezzük a városvezetés és a polgárok törekvését erre, és örömmel üdvözöljük azokat az intézkedéseket, amelyek segítségével létrejött a jelenlegi, valóban hatékony hulladékgyűjtő rendszer. Talán nem kövez meg senki érte, ha azt állítom, hogy ez is egy lépés ahhoz, hogy méltó polgárai lehessünk Európának.

Úgy tűnik, szerény eszmefuttatásom elég rövid idő alatt jutott el az iskolai kukáktól Európáig, a szelektív hulladékgyűjtéstől a polgári lét jellemzőihez. Bárki mondhatja, hogy néhány kuka elhelyezése egy gimnáziumban jelentéktelen ügylet. Ezek a jelentéktelennek tűnő dolgok azonban majd részét képezik az új nemzedékek szemléletének, és hozzásegítenek ahhoz, hogy később is egy élhető világ tagjai legyünk.

 

Schottnerné Szabó Lívia tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

admin On május - 28 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Viszoczky_S_kiemelt

Viszoczky Sándor po

2018. október 17-én a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Gimi Galériájában ...

szombati_tanitas_kiemelt

Szombati tanítási

2018.október 13-án iskolánk különböző helyekre látogatott el. Környékbeli híres helyeken jártunk, ...

Angel_Fernandez_Artime_kiemelt

Rendfőnöki látoga

Nagy megtiszteltetésben lesz részünk november másodikán, mert Don Bosco tizedik ...

Nyilt_nap_kiemelt

Nyílt nap 2018

A megjelenítéshez engedélyezni kell az adobe flash player-t Nyilt_nap2018_oktober   Letölthető:  A Szalézi ...

Nyugdijas_talalkozo_kiemelt

„Üzenet egykori i

Ady Endre versének címe volt a jelmondata annak a nyugdíjas ...