Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Péntek délután van, már csak néhányan vagyunk a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium folyosóján. Két lányra leszek figyelmes, akik tanácstalanul állnak a héten érkezett, színes szelektív hulladékgyűjtők előtt. Egy alumíniumfóliából gyúrt gombócot szorongat egyikük, láthatólag bizonytalan, nem tudja, melyik gyűjtőláda lenne megfelelő a kidobására. Csatlakozom a lázas tanácskozáshoz, majd a rövid megbeszélést követően döntünk, és elégedetten hagyjuk el a folyosót.

Örömmel jelenthetem, hogy a múlt héten megérkeztek új, szelektív hulladékgyűjtőink az iskolába.

Minden folyosón három pompázik belőlük, és arra vannak hivatva, hogy az elmélet (amit tanítunk) és a gyakorlat (amit az elmélettel összhangban végzünk) összekapcsolásával tegyünk egy újabb lépést a környezetvédelem terén. Az iskolában eddig is volt  szelektív konténer az udvaron, mostantól kezdve pedig a folyosókon elhelyezett szelektív kukák segítik a tudatos szemétgyűjtést. Az új szemetesek tetszetősek, és hasznosságuk mellett erősítik majd azt a szemléletet, ami egyre inkább jellemzi városunkat is.

Nemrégiben soproni rokonaink látogattak ide, és elmondták, hogy első benyomásuk és meglepetésük a város rendezettsége, tisztasága volt. Mi is érezzük a városvezetés és a polgárok törekvését erre, és örömmel üdvözöljük azokat az intézkedéseket, amelyek segítségével létrejött a jelenlegi, valóban hatékony hulladékgyűjtő rendszer. Talán nem kövez meg senki érte, ha azt állítom, hogy ez is egy lépés ahhoz, hogy méltó polgárai lehessünk Európának.

Úgy tűnik, szerény eszmefuttatásom elég rövid idő alatt jutott el az iskolai kukáktól Európáig, a szelektív hulladékgyűjtéstől a polgári lét jellemzőihez. Bárki mondhatja, hogy néhány kuka elhelyezése egy gimnáziumban jelentéktelen ügylet. Ezek a jelentéktelennek tűnő dolgok azonban majd részét képezik az új nemzedékek szemléletének, és hozzásegítenek ahhoz, hogy később is egy élhető világ tagjai legyünk.

 

Schottnerné Szabó Lívia tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

admin On május - 28 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Ropi_megyei_2018_kiemelt

Megyei diákolimpia

  A 2018/19-es tanév röplabda V-VI. korcsoportos fiú diákolimpiai bajnokság ...

Kb_tuzok_2018_kiemelt

Modern és tradicion

Neszádeliné Kállai Mária, népi iparművész, a Népművészet Mestere nyitotta meg ...

Jelenkez_kiemelt

Jelentkezési határ

Azok, akik iskolánkba szeretnének jelentkezni, mindenképpen juttassák el jelentkezési lapjaikat ...

Palyazat_igazgatoi_kiemelt

Pályázati felhív

A Don Bosco Szalézi Társasága által létrehozott Szalézi Intézmény Fenntartó ...

KIDS_elismeres_kiemelt

Iskolánk testnevel

25. Jubileumi Közgyűlését tartotta meg 2018. november 24-én a Katolikus ...