Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Péntek délután van, már csak néhányan vagyunk a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium folyosóján. Két lányra leszek figyelmes, akik tanácstalanul állnak a héten érkezett, színes szelektív hulladékgyűjtők előtt. Egy alumíniumfóliából gyúrt gombócot szorongat egyikük, láthatólag bizonytalan, nem tudja, melyik gyűjtőláda lenne megfelelő a kidobására. Csatlakozom a lázas tanácskozáshoz, majd a rövid megbeszélést követően döntünk, és elégedetten hagyjuk el a folyosót.

Örömmel jelenthetem, hogy a múlt héten megérkeztek új, szelektív hulladékgyűjtőink az iskolába.

Minden folyosón három pompázik belőlük, és arra vannak hivatva, hogy az elmélet (amit tanítunk) és a gyakorlat (amit az elmélettel összhangban végzünk) összekapcsolásával tegyünk egy újabb lépést a környezetvédelem terén. Az iskolában eddig is volt  szelektív konténer az udvaron, mostantól kezdve pedig a folyosókon elhelyezett szelektív kukák segítik a tudatos szemétgyűjtést. Az új szemetesek tetszetősek, és hasznosságuk mellett erősítik majd azt a szemléletet, ami egyre inkább jellemzi városunkat is.

Nemrégiben soproni rokonaink látogattak ide, és elmondták, hogy első benyomásuk és meglepetésük a város rendezettsége, tisztasága volt. Mi is érezzük a városvezetés és a polgárok törekvését erre, és örömmel üdvözöljük azokat az intézkedéseket, amelyek segítségével létrejött a jelenlegi, valóban hatékony hulladékgyűjtő rendszer. Talán nem kövez meg senki érte, ha azt állítom, hogy ez is egy lépés ahhoz, hogy méltó polgárai lehessünk Európának.

Úgy tűnik, szerény eszmefuttatásom elég rövid idő alatt jutott el az iskolai kukáktól Európáig, a szelektív hulladékgyűjtéstől a polgári lét jellemzőihez. Bárki mondhatja, hogy néhány kuka elhelyezése egy gimnáziumban jelentéktelen ügylet. Ezek a jelentéktelennek tűnő dolgok azonban majd részét képezik az új nemzedékek szemléletének, és hozzásegítenek ahhoz, hogy később is egy élhető világ tagjai legyünk.

 

Schottnerné Szabó Lívia tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

admin On május - 28 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Tanevkezdes

Tanévkezdésről, 2

Javítóvizsga A 2018. évi javítóvizsga időpontja: 2018. augusztus 29. (szerda) 9.00 ...

erettsegi_2018_kiemelt

Beszámoló a 2018-a

Az idei évben a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban három osztály ...

slampoetry_kb_kiemelt

Fiatalság, történ

Június 14-én, csütörtökön este 19 órától került megrendezésre a „Slam ...

Aranydiploma 2018-ba

Kiss László magyar-történelem szakos középiskolai tanár, iskolánk aranydiplomás pedagógusa   Kiss László tanár ...

ped_nap_kiemelt

Polgármesteri dics

Örömmel értesítjük a kollégákat, a tanítványokat, a szülőket, hogy Schottnerné Szabó ...