Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

… Művész Kávézó előtti téren

Horváth Tina 10.C osztályos diákunk június 3-án a „Ne menj el mellette” c. pályázat megvalósításaként – Bukodiné Sólyom Ilona kolléganő segítő munkájával – előadást tartott a sajókazinci református templomban annak épületéről és történetéről. Néhány nappal korábban Tóth Hanna a putnoki római katolikus templomról Putnokon tartott előadást.

A Tina által tarott előadást követően a sajtó is érdeklődik a program iránt, ezért Tina a program folytatását tervezi.  Az esemény a “Ne menj el mellette” című pályázat részeként készül, célja a Kazincbarcika-alsói Református Egyházközség műemlék templomának épülete, mint a slam poetry helyi népszerűsítése.

TÉMA a vallás, de szívesen fogadunk személyesebb hangvételű, akár a templom történetét feldolgozó műveket. Keressük azokat a diákjainkat, akik képesek a slam poetry műfajában gondolataikat bemutatni. Az estét ezek mellett gitárjáték, énekesek, és táncos előadások fogják színesíteni.

Nincs sok időnk, mert a program kilenc nap múlva kerül sorra. Kérjük a magyar szakos kollégákat, az osztályfőnököket, hogy egy-két napon belül jelezzék a potenciális érdeklődőket!

Helyszín: A Művész Kávézó előtti tér

Időpont: 2018. június 14-én 19 órakor

Petróczi Gábor

     igazgató

 

MI A SLAM POETRY – Horváth Tina

A slam egy modern költészeti stílus, amely csakis szóban és leginkább élőben hatásos.

Nem versfelolvasás, mert első hallásra is érthető a szöveg és többnyire fejből mondják, színpadi elemekkel tarkítva. Nem színházi előadás, mert nincs előzetes forgatókönyv, bárki felmehet a színpadra. Nem rap, mert nincs alatta zene és nem is szükséges a kötött ütemes lüktetés.

Kicsit mégis rap, mert az utca nyelvén szól, aktuális témákról, hétköznapi emberektől, hétköznapi embereknek. Kicsit mégis színház, mert az egyes versek előre megtervezettek, begyakoroltak és az előadók a szavakon kívül egész testüket is bevethetik. Kicsit mégis vers, mert többnyire van benne rím, hasonlat, metafora és egyéb költészeti elemek.

Ez egy kötetlen stílus, amiben az egyetlen szabály, hogy a slammernek három perce van a színpadon a szavalásra, hogy érveljen, meggyőzzön, megnevettessen, szórakoztasson, elgondolkodtasson és sikert arasson!

admin On június - 6 - 2018

Categories

Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
 • Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban:
  Kattintson a képre ! Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

Tuzvarazs_2019_kiemelt

Tűzvarázs a Galér

Harnócz Zsuzsa, a Barcika Art Kft. kulturális igazgató helyettese nyitotta ...

Hamvazo_szerda_kiemelt

Hamvazószerdai szen

2019. március 6-án, hamvazószerdával kezdődött el az idei nagyböjti időszak. ...

Szavalov_kiemelt

Szavalóverseny

„Légy vidám és tedd a jót, a verebeket meg hagyd ...

Ideiglenes_felv_kiemelt

Ideiglenes felvétel

ideiglenes_felveteli_rangsor_2019 PDF formátumban:  Id_felv_rangsor_2019

KIDS_torna_2019_kiemelt

KIDS kupa 2019. febr

A Katolikus Iskolák Kupáján ismét aratott Szakács Eszter! 2019. február 22-én ...