… Művész Kávézó előtti téren
Horváth Tina 10.C osztályos diákunk június 3-án a „Ne menj el mellette” c. pályázat megvalósításaként – Bukodiné Sólyom Ilona kolléganő segítő munkájával – előadást tartott a sajókazinci református templomban annak épületéről és történetéről. Néhány nappal korábban Tóth Hanna a putnoki római katolikus templomról Putnokon tartott előadást.
A Tina által tarott előadást követően a sajtó is érdeklődik a program iránt, ezért Tina a program folytatását tervezi. Az esemény a “Ne menj el mellette” című pályázat részeként készül, célja a Kazincbarcika-alsói Református Egyházközség műemlék templomának épülete, mint a slam poetry helyi népszerűsítése.
TÉMA a vallás, de szívesen fogadunk személyesebb hangvételű, akár a templom történetét feldolgozó műveket. Keressük azokat a diákjainkat, akik képesek a slam poetry műfajában gondolataikat bemutatni. Az estét ezek mellett gitárjáték, énekesek, és táncos előadások fogják színesíteni.
Nincs sok időnk, mert a program kilenc nap múlva kerül sorra. Kérjük a magyar szakos kollégákat, az osztályfőnököket, hogy egy-két napon belül jelezzék a potenciális érdeklődőket!
Helyszín: A Művész Kávézó előtti tér
Időpont: 2018. június 14-én 19 órakor
Petróczi Gábor
igazgató
MI A SLAM POETRY – Horváth Tina
A slam egy modern költészeti stílus, amely csakis szóban és leginkább élőben hatásos.
Nem versfelolvasás, mert első hallásra is érthető a szöveg és többnyire fejből mondják, színpadi elemekkel tarkítva. Nem színházi előadás, mert nincs előzetes forgatókönyv, bárki felmehet a színpadra. Nem rap, mert nincs alatta zene és nem is szükséges a kötött ütemes lüktetés.
Kicsit mégis rap, mert az utca nyelvén szól, aktuális témákról, hétköznapi emberektől, hétköznapi embereknek. Kicsit mégis színház, mert az egyes versek előre megtervezettek, begyakoroltak és az előadók a szavakon kívül egész testüket is bevethetik. Kicsit mégis vers, mert többnyire van benne rím, hasonlat, metafora és egyéb költészeti elemek.
Ez egy kötetlen stílus, amiben az egyetlen szabály, hogy a slammernek három perce van a színpadon a szavalásra, hogy érveljen, meggyőzzön, megnevettessen, szórakoztasson, elgondolkodtasson és sikert arasson!