Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Örömmel értesítjük a kollégákat, a tanítványokat, a szülőket, hogy

Schottnerné Szabó Lívia, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanára

a városi pedagógusnapi ünnepségen polgármesteri dicséretet kapott

 

    Schottnerné Szabó Lívia a Habselyem Kötöttárugyárban kezdte szakmai pályafutását, ahol – a jelek szerint – nem sikerült egyéniségét kiteljesítenie, mert a fizikai munka helyett angol-magyar tanári szakra jelentkezett a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemre.

    1982-ben, az egyetemi diploma megszerzését követően a Ságvári Endre Gimnáziumban folytatta áldásos tevékenységét, majd a jogutód Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban – azaz egyetlen munkahelyén – folytatta fáradhatatlan pedagógus pályáját. Az intézményben eddig eltöltött 36 év alatt a gimnázium talán legkarizmatikusabb pedagógusává lett. Tanítványai szeretettel veszik körül, mert világosan tudják, hogy csak értük dolgozik. Kiváló eredményeket ér el a nyelvtanításban, a nyelvvizsgára való felkészítésben. Részben ennek eredményeként az idén végzős gimnazistáink 72%-ának van legalább középfokú nyelvvizsgája. Mindig megkísérli meggyőzni főnökét arról, hogy ezeket a magas szintű követelményeket objektív okok miatt lehetetlen teljesíteni, de eddig még mindig megcáfolta önmagát.

     Kívánjuk neki és iskolájának, hogy ez az elkövetkező években is így maradjon! Polgármesteri elismerő okleveléhez szívből gratulálunk!

Kazincbarcika, 2018. június 14.

 

Petróczi Gábor

igazgató

admin On június - 14 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
Ropi_megyei_2018_kiemelt

Megyei diákolimpia

  A 2018/19-es tanév röplabda V-VI. korcsoportos fiú diákolimpiai bajnokság ...

Kb_tuzok_2018_kiemelt

Modern és tradicion

Neszádeliné Kállai Mária, népi iparművész, a Népművészet Mestere nyitotta meg ...

Jelenkez_kiemelt

Jelentkezési határ

Azok, akik iskolánkba szeretnének jelentkezni, mindenképpen juttassák el jelentkezési lapjaikat ...

Palyazat_igazgatoi_kiemelt

Pályázati felhív

A Don Bosco Szalézi Társasága által létrehozott Szalézi Intézmény Fenntartó ...

KIDS_elismeres_kiemelt

Iskolánk testnevel

25. Jubileumi Közgyűlését tartotta meg 2018. november 24-én a Katolikus ...