Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

„A jócselekedetet nem pénzért teszik”

   Don Bosco példáját követve „vidáman tettük a jót”, és segítettünk a Barcika Art sportszervezőinek a Kolorfutás 2018 program lebonyolításában.

Ismét bizonyították a diákjaink, ha szükség van a segítségükre, ha személyesen megszólítjuk őket, esetleg példát mutatunk, összefognak és hegyeket képesek értünk, illetve a nemes cél érdekében megmozgatni. Szervezettség, odafigyelés, jó hangulat jellemezte az idei kolorfutást, és rengeteg dicséret, amit a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium 85 önkéntes segítője a résztvevőktől, szurkolóktól kapott. A szervezési feladatok már hónapokkal ezelőtt elkezdődtek. A lakosság megfelelő tájékoztatása érdekében először plakátoztunk, szórólapokat osztottunk szét, majd a pályabejárást követően mindenki megismerte feladatát. A rajtcsomagok előkészítése és kiosztása is hatékonyan ment a nagy létszámú önkénteseknek köszönhetően.

  Köszönöm a kitartást a nagy melegben, a frissítést, a szemétszedést, az útbaigazítást, a biztató szavakat. Tanúi lehettünk a sok büszke szülő, nagyszülő, férj, feleség felhőtlen örömének, mikor a gyermeke, unokája, párja nyakába akasztottuk a befutóérmet. Felejthetetlen napokat éltünk át együtt, igazi közösséggé formálódva tettük a jót, vidáman. Ismét bebizonyosodtak Don Bosco szavai: „nagylelkűséged, ha jó szívvel teszed, nem csupán le akarod tudni  a szolgálatodat, az téged is fejleszt”.

Lesóné Molnár Enikő

admin On augusztus - 28 - 2018

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Jó reggelt!
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Szalézi Szent Ferenc Gimnázium -- Jó reggelt ! -- műsorai.
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
 • Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban:
  Kattintson a képre ! Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

Medve-matek_2019_kiemelt

Medve Matek Szabadt

2019. április 6-án az iskolánk tanulói ismét részt vettek a ...

Szaval_kiemelt

Ma van a szülinapod

„Én egész népemet fogom nem középiskolás fokon taní- tani!” 2019. április 11-én, a költészet ...

Kegl_Imre_kiemelt

Varázslatos termés

2019. április 10-én nyitotta meg Galériánkban Kégl Imre kazincbarcikai kötődésű, ...

Tadeusz_Atya_kiemelt

A Szalézi Család v

Tadeus Rozmus atya látogatása Kazincbarcikán A Rendfőnök atya képviseletében vendégünk volt ...

Szinhaz-bejaras_kiemelt

Barangolás a csodá

„A színháznak nem az a dolga, hogy az arcunkba tolja a ...