Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

A 2018/19-es tanév röplabda V-VI. korcsoportos fiú diákolimpiai bajnokság csoportmérkőzéseit a gimnázium csapata az Irinyi Szakközépiskola után, a második helyen zárta. A megyei döntőbe való bejutásért szoros mérkőzések következtek a Surányi Szakközépiskola és a Herman Ottó Gimnázium csapataival. Megnyerve az elődöntőt, egyenes ágú kieséses rendszerben kellett a döntő mérkőzéseit lejátszani Kazincbarcikán az Irinyi Sportcsarnokban. Az alapszakasz párosítása során a következő mérkőzések kerültek lejátszásra: Szalézi-Irinyi, Andrásy(Miskolc)-Eötvös( Tiszaújváros). Az első második helyért a Szalézi Gimnázium és az Eötvös Gimnázium csapatai játszottak fej-fej melletti küzdelmet. A mérkőzés a tiszaújvárosi csapatnak állt (2:1, 23:19 a negyedik szett), de az utolsó percekben a jobb helyzet kihasználásoknak köszönhetően megfordítottuk, majd megnyertük a szettet. Az ötödik játszmát pedig magabiztosan játszotta a csapat és 15:9-re nyerte a szettet és 3:2-re a mérkőzést, mely egyben a megyei bajnoki címet is jelentette a fiúk számára. Ez a győzelem a továbbjutást hozta az országos elődöntőre Debrecenbe.

A csapat tagjai:

Kosiczi Árpád, Mező László, Szabó Máté, Jozefkó Ferenc, Heck Balázs, Halascsák Dávid, Ládi Marcell, Szabados Péter, Szaniszló Kristóf, Toma Áron, Fekete Máté, Lőrincz Ákos.

Az idei tanév V-VI. korcsoportos leány röplabda megyei döntője is hasonlóan alakult, mint a fiú csapaté, azaz a csoport mérkőzések során az Eötvös Gimnázium után a második helyen végeztünk és így a lányokra is várt egy megyei elődöntő a Berzeviczi Szakközépiskolában. A háromcsapatos megmérettetést szép játékkal nyerték a lányok, amely a tiszaújvárosi megyei döntőre való bejutást eredményezte.

Sajnos a megyei döntőn az első mérkőzésünk letükrözte a csoportmérkőzések papírformáját és a 2:1-es vereség a tiszaújvárosi lányoktól nem volt számunkra elég a továbbjutáshoz, így a 3-4. helyért kellett játszania a csapatnak. Mindent elkövettünk a jobb helyezésért és a jó játékért, de ez a nap nem nekünk állt. Nem tudtuk hozni a szokásos formánkat a Földes Gimnázium csapata ellen, így ez a teljesítmény csak a negyedik helyre elérésére volt elégendő.

Budai Adriána, Molnár Zsófi, Kőrösi Dorina, Hompoth Laura, Pente Petra, Méhész Anna, Varga Eszter.