Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

A falusi nótáriushoz zarándokoltunk 2020. március 1-jén, hiszen a Nemzeti Művelődési Intézet meghívott bennünket, versmondókat az “Olvasókörök, közösségek irodalmi találkozója Borsod-Abaúj-Zemplén megyében” rendezvényre. A Falusi Krónika beszédes cím, a falvakban működő kultúrkörök, helyi civil szerveződések tagjait szólította a „színpadra”. A rövid ünnepi megnyitót követően 13 kultúrkör szereplői szórakoztatták a népes közönséget. A gimnáziumból 4 diák vett részt ezen az irodalmi találkozón:

Dobos Alexandra, Gass Eszter, Ősz Lilla, Zachar Jázmin Zorka.

Varázslatos volt azért, mert a 15 évestől a 75 évesig volt előadó. Szívmelengető volt az idős fellépők szavalatát, meséjét hallgatnunk. Mindenki kapott ajándékot, de a zsűri az első három helyezésről is döntött. Az első helyezett lett a megye krónikása, aki Mezőkövesdről érkezett. A megye krónikása képviseli majd a megyénket áprilisban a lakiteleki gálán. Büszkék vagyunk Gass Eszterre, hiszen a 3. helyezést iskolánk 8. B osztályos tanulója érte el. Kellemes időtöltésben volt részünk, kulturális élményekkel gazdagodtunk!

Dobos Alexandra 10. D

admin On március - 4 - 2020

Categories

Egyéb, Hírek, Kiemelt

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Gimnáziumi fórum
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Gimnáziumi fórum
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
 • Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban:
  Kattintson a képre ! Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

LxvFAqyVZZThyY

A Waczlav Felczak Al

A 11. D osztály speciális osztálykirándulást tervezett a tanév végére: ...

DSC_4836

A 4. Vegyipari Pály

Május 17. napján a jelenlegi és leendő kémia fakultációs diákjaink ...

DSC_0528_01

Állást kínálunk:

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium állást hirdet ISKOLATITKÁR munkakörbe: részletekeért ...