Logó

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.

Ezúton szeretném bejelenteni, hogy a COVID-19 várható elhúzódása miatt a 2020/2021. tanévben tervezett 

XXXVI. Nagy László Fizikaverseny elmarad. 

A döntést eddig a pillanatig halogattuk, de a járványhelyzet, illetve a jelenleg érvényes korlátozó intézkedések bizonytalanná teszik azt, hogy a versenyt egyáltalán meg lehet-e tartani. Szervezői-rendezői és a résztvevői oldalon is rengeteg munkaórát emészt fel a készülés, és nem szeretnénk azt, hogy a befektetett energia elvesszen.

Az intézmény fizika szakos pedagógusai, az iskolánk nyugalmazott igazgatója, Petróczi Gábor – aki a kezdetektől fogva aktív részese a versenynek – és az iskolavezetés is fontolóra vette, hogy esetleg online formában tartsuk meg a rendezvényt, de meglátásunk szerint ez a verseny értékét jelentősen csökkentené (hiszen az elméleti feladatokat már nem ugyanolyan körülmények között kellene megoldani, illetve nincs lehetőség a gyakorlati feladatok elvégzésére, a kísérletezésre sem), illetve arra sem lenne alkalom, hogy a régió legjobb fizika szakos tanárai és a tantárgy iránt leginkább érdeklődő fiatalok találkozhassanak egymással. Pedig ezek azok az alapvető célok és értékek, amelyek életre hívták és életben tartják ezt a nemes versenyt.

Reméljük, hogy a járvány miatt kialakult helyzet hamarosan véget ér, és a XXVII. Nagy László Fizikaverseny 2022. februárjában ismét megrendezésre kerül.

Addig is jó egészséget, a fizika tantárgyban szerzett kiemelkedő eredményt kívánok mindenkinek.

Balla Árpád igazgató

Balla Árpád On október - 28 - 2020

Categories

Gimi, Hírek

Tags

Related Posts

 • No related posts found

Comments are closed.

 • Digitális Napló (E-kréta)
 • Menzarendelés
 • LanguageCert
 • Gimnáziumi fórum
 • Facebook
 • Youtube
 • RSS

Alkalmazások

 • Menüválasztás!!!
 • Gimnáziumi fórum
 • Digitális napló.
 • Angol nyelvvizsga vizsgahely
 • Jelentkezés fogadóórára
 • Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban:
  Kattintson a képre ! Menő menza a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

beiskolazas_cim

Megkezdődik a köz

Kedves 6. és 8. Osztályos Tanulók, Kedves Szülők! Az iskolánk jövőre ...

szalezi_hirek

A jövő héttől a

Kedves Szülők és Diákok! A jövő héttől visszavonásig a 7. A, ...

szalezi_hirek

Figyelem! Szóbeli

Kérek minden érettségizőt, hogy figyelmesen olvassa el a tájékoztatót, és ...

szalezi_hirek

A jövő héten még

Kedves Szülők és Diákok! A jövő héten még a teljes iskolának ...