A debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen 1967-ben szerzett orosz-francia szakos középiskolai tanári végzettséget. Ruskó László tanár úr nem nevezhető vándormadár típusnak: az egyetemi diploma megszerzését követően, a Ságvári Endre Gimnáziumban nyert tanári kinevezést, és így pályája kezdetétől – 2006-ig folyamatosan – a gimnázium tanári állományában tevékenykedett. A tanári munkát a gimnázium akkor frissen átadott új épületében kezdte 1967. augusztus 15-én.
Az ezt követő évek a tapasztalatszerzés jegyében teltek, hiszen a két idegen nyelvet tanító pedagógus a múlt században is csak alapos szakmai és pedagógiai tapasztalatok birtokában felelhetett meg a gimnázium elvárásainak. Egy évtized elmúltával, 1976-ban Ruskó tanár urat kinevezik megyei orosz nyelvi szakfelügyelővé, amelyet 1983-tól a francia nyelvi megyei szaktanácsadói poszttal egészít ki. Ezekben az években-évtizedekben járja a megye középfokú oktatási intézményeit, felügyel, értékel, bírál, később tanácsot ad, módszertani segítséget, pedagógiai tanácsot nyújt. Tevékenysége során a sikeres nyelvoktatás feltételeinek megteremtése majd javítása vezette, de a pedagógusokkal való felügyelői-szaktanácsadói együttműködésekor kivétel nélkül mindig a tanár, az ember tisztelete vezérelte. Kiemelkedően együttműködő, jó szándékú pedagógusként hasonló kvalitásokat felmutató szakmai vezetőként jegyezték szerte e megyében. Kiemelkedő szakmai munkájáért 1983-ban „Kiváló Munkáért” kitüntetésben részesült.
Korán felismerte azonban, hogy az orosz és francia mint két világnyelv felsőfokú ismerete nem elégséges a boldoguláshoz, mert a legfontosabb világnyelv ma az angol. Ezért 1991-ben középfokú C típusú állami nyelvvizsgát tett. A szűkebb értelemben vett szakma mellett említendő másik értéke az az emberi sokoldalúság, tájékozottság, amellyel jelentősen járult hozzá tanítványai személyiségének formálásához. Tanítványait tiszteletre és megbecsülésre, leendő szakmájuk sokoldalú művelésére nevelte.